Dřevěné truhlíky aneb který z nich si vybrat?

06.12.2022

Určitě se mezi vámi nachází relativně vysoký počet zahrádkářů, kteří svůj volný čas rádi věnují pěstování okrasných rostlin a květin. Tento koníček však kromě odpovídajících znalostí vyžaduje i velké množství speciálních pomůcek a nástrojů, k nimž se řadí například květináče. V současné době se na trhu nachází truhlíky plastové a dřevěné, přičemž ty jsou mezi zahrádkáři o dost populárnější. Který z nich si ale vybrat?

Velikost truhlíku

Dřevěné truhlíky nabízené na specializovaném elektronickém obchodě jsou pochopitelně dostupné v několika různých velikostech, aby bylo vyhověno různým potřebám zahrádkářů. Sami si tak vyberete truhlík přesně podle vašich představ. K dispozici je například truhlík o velikosti 80 x 35 x 25 centimetrů, který je jako stvořený pro výsadbu bylinek nebo menších rostlinek. Samozřejmostí jsou i větší varianty.

Z čeho je truhlík vyroben?

Ať už si vyberete truhlík jakékoliv velikosti, vždy se můžete spolehnout na prvotřídní materiály. Výroba dřevěných truhlíků je totiž realizována z masivního smrkového dřeva, což se odráží nejenom v odolnosti vůči fyzickému poškození, ale také v dlouhé životnosti. Kromě toho jsou jednotlivé dřevěné laťky opatřeny speciální impregnací. To ještě podporuje odolnost truhlíku vůči povětrnostním vlivům.

Co když se truhlík rozbije?

Možná si nyní říkáte, jak budete řešit situaci s poškozeným dřevěným truhlíkem. Nemusíte se však ničeho obávat, protože k jeho poškození dochází velmi zřídka, neboť smrkové dřevo je opravdu masivní. Pokud by se vám i přesto podařilo dřevěné truhlíky na květiny poškodit, neexistuje snadnější varianta, než si je sami opravit. Práce se dřevem totiž není nijak těžká, tudíž bude stačit poškozené části vyměnit a truhlík můžete vesele používat i nadále.

Dřevěné truhlíky na terasu jsou dostupné v několika různých variantách, mezi nimiž si vybere každý z vás. Neváhejte si tedy zakoupit tento produkt na renomovaném e-shopu.