Dovolená Malta: Srdce Středomoří s bohatou historií

14.02.2022

Když se řekne dovolená, Malta by rozhodně měla být jednou z destinací ve vašem výběru. Právě na tomto souostroví najdete skvělé možnosti. Pro rodiny s dětmi, páry či partu přátel. Čeká vás zde spousta nových zážitků, ať už svou dovolenou rádi strávíte jakkoliv. Kromě pláží a moře Gozo - Malta nabízí řadu krásných památek, které stojí za návštěvu.

Památky

Jen máloco jde tak skvěle dohromady jako Maltské souostroví a dovolená. Malta není jediným ostrovem tohoto souostroví, oblíbenou destinací je také ostrov Gozo. Na tom nepotkáte tolik turistů a můžete si tak dovolenou v klidu užít. Dovolená Gozo je skvělou příležitostí pro poznávání jiné kultury a památek. Ujít byste si neměli nechat neolitické chrámy, dále pak opevněná města, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a různá muzea. Zajímavá místa nabízí také městečko Xlendi.

Kultura

Dovolená na Maltě může být skvělou zábavu, v průběhu celého roku se zde totiž konají různé festivaly. Na Gozo se tak můžete těšit na netradiční zážitky. V únoru či březnu probíhá pětidenní karneval, na jaře se pak koná festival klasické hudby Gaulitana. V období mezi květnem a zářím se pak můžete těšit na hojné vesnické slavnosti nazývané festa. Během září probíhá folklorní festival Qala International folk Festival, v říjnu pak Festival Medeterranea, na kterém se seznámíte s historií a tradicemi Goza.

Příjemné apartmány

Na ostrově najdete tolik krásných míst, která je třeba objevit. V mezičase je však důležité myslet také na odpočinek. Ten si můžete užít v příjemném ubytování. Malta nabízí Arzella Apartments, které se nachází v městečku Xlendi na ostrově Gozo. Apartmány jsou skvěle vybavené, budete tak vše potřebné mít po ruce. Pokoje v Arzella Apartments jsou různě zařízené, můžete si tak vybrat ten, který vás zaujme nejvíce.

Ať už se rozhodnete přímo pro Gozo, rozhodně neuděláte chybu. Čeká vás zde spousta krásných míst.