Detektor kovů je dobré vybírat podle značky. Jaké jsou vhodné i pro úplné nováčky?
Přemýšlíte, že byste se vydali za dobrodružstvím a stali se skutečnými hledači pokladů? V tom případě si pořiďte stroj, který vám umožní se v hledání dokonale zorientovat i ve velmi krátkém čase. Jaké značky jsou zárukou, že zakoupíte detektor kovů vhodný i pro začátečníky? A jak poznáte, který přístroj rozhodně nekupovat?
Než se vydáte na první lov pokladů
Ještě před tím, než zažijete své první dobrodružství, se vybavte kvalitním strojem. Nejprve potřebujete zjistit, které značky vytvářejí přístroje vhodné i pro úplné nováčky s detekcí kovů. Detektor kovů Fisher je jistota výběru, podobně jako další přední světoví výrobci: detektor kovů Minelab, C. Scope nebo Golden Mask. Právě tyto značky vyvinuly přístroje, se kterými si poradí i začátečníci.
Dvě základní možnosti
Až si budete vybírat váš první přístroj, rozhodněte se, zda si budete přát číslicový detektor kovů s vyhodnocením na LCD a s auto diskriminací, nebo analogový detektor bez LCD, kde nejsou použita číslicová zpracování signálu. První z této dvojice pomocí tónu hlásí povrchovou vodivost kovu. Je na vás, pro jaký detektor kovů se rozhodnete.
Na co si dát pozor
Možná při svém hledání narazíte i na podezřelé přístroje s velmi nízkou cenou, které uvádějí nesmyslný dosah. Většina profi výrobců dosah neuvádí, nebo se jedná o velmi orientační údaj. Každý, kdo se o detektory kovů zajímá, ví, že tento údaj závisí na stavu půdy a na množství železných oxidů. Běžně má detektor pro začátečníky dosah něco okolo 20 centimetrů. Rozhodně si tedy dejte pozor na přístroje, kde je uvedena délka dosahu v metrech. Toto není možné splnit.
Pro své začátky s detekcí kovů se vybavte kvalitním přístrojem upraveným pro úplné nováčky. Budete dělat rychlé pokroky, a nový koníček vás dokonale nadchne.