Březové dřevo aneb proč topit právě tímto palivem?

28.10.2021

Nemusíte být vystudovanými přírodovědci, abyste věděli, že se v českých lesích nachází relativně velké množství dřevin, z nichž většina se používá k výrobě palivového dřeva. Vlastnictví klasických krbových kamen nebo krbové vložky je totiž čím dál tím populárnější, neboť mnoho lidí přechází na ekologičtější způsoby vytápění.

Březové dřevo jakožto obnovitelný zdroj energie se tedy dostává znovu do popředí a do zájmu široké veřejnosti.

Výhoda březového dřeva

Březové dřevo oproti jiným typům dřevin disponuje několika hodně zajímavými výhodami, které z něj činí číslo 1 pro většinu majitelů krbových kamen. Jeho hlavní výhodou je totiž vysoká výhřevnost, díky čemuž je toto dřevo na topení více než vhodné na zátop. Možná se vám to bude zdát divné, ale i mokré březové třísky hoří relativně dobře. Chcete-li tedy mít rychle vyhřátou celou místnost nebo ohřátou vodu v hrnci, pak byste měli topit jedině březovým dřevem.

Kolik březové dřevo stojí?

Specializovaná společnost prodávající štípané palivové dřevo nabízí březová polena hned v několika rozměrech. Záleží tedy pouze na vás a na velikosti vašich kamen, protože se vždy vyplatí nakoupit přesný rozměr, než abyste strávili půl dne řezáním a štípáním. Měkké dřevo z břízy je tedy dostupné v metrových polenech, ale také menších polínkách s délkou do 40 centimetrů. Pokud by vám ani tento rozměr nevyhovoval, zakupte si polínka o délce 25 centimetrů s cenou 100 Kč za pytel.

Jak si ho objednat?

Objednávka měkkého štípaného palivového dřeva je překvapivě jednoduchá. Stačí se vydat na internetové stránky renomovaného dodavatele dřevin, na nichž si vyberete konkrétní typ palivového dřeva. Po vyplnění jednoduchého objednávkového formuláře a zaplacení se můžete těšit na dodávku polen, která je realizována spolehlivými nákladními automobily. Kromě měkkého dřeva si pochopitelně můžete zakoupit také tvrdé dřevo.

Hledáte-li nejlepší topivo do krbových kamen, pak jsou jednoznačnou volbou březová polena. Jejich vynikající výhřevnost a schopnost rychle vzplanout určitě oceníte.